איך בונים קורס דיגיטלי מצולם?

אחת הדרכים המוצלחות ביותר להעביר כיום קורס דיגיטלי, היא לצלם את עצמכם מעבירים אותו. הוויזואליה מקלה מאוד על הקורסיסטים שלכם ומאפשרת להם להרגיש שהם חלק ממערך שיעור פיזי ולא סתם קוראים ספר בהתקדמות אישית. אז איך בונים קורס דיגיטלי מצולם?

קודם כל – הגדרת הרעיון

לפני שתפתחו את מצלמת הסמארטפון ותתחילו לגלות את "הצד הטוב" שלכם בפרופיל, מומלץ שתחליטו לגבי היכולת האישית שלכם להקדיש זמן ומשאבים לטובת בנייה של קורס שכזה, מכיוון שמדובר במאמץ משמעותי וכלל לא קטן. רק אם אתם כבר נמצאים בשלב שאחרי הבדיקה, מודעים להיקפי הזמן והתקציב שעליכם להוציא, התקדמו לשלבים הבאים.

האם זה רלוונטי?

אלפי קורסים מציעים את עצמם בלהט לגולש הממוצע. האם הוא בכלל מתעניין בהם? זכרו שהאתגר הגדול ביותר הוא להניע הרשמה לקורס שעמלתם והשקעתם עליו כל כך הרבה. לכן, תצטרכו לשאוף לשביעות רצון גבוהה מאוד ממי שכבר נרשם ועובר את הקורס, מה שיעזור להמלצות עליכם להתעורר וימנע צורך לפזר הון עתק על פרסום בפייסבוק או קידום ממומן באינסטגרם בהמשך. כמובן שבשלב זה, אתם נדרשים גם לאפיין את הקהל המדויק לקורס ולמצוא את הדרך הטובה ביותר לפנות אליו.

בניית הסילבוס

זהו השלב שמתבצע על הנייר, אפילו שמאוחר יותר תצלמו אותו. את נושאי הקורס ותתי הנושא, החלוקה של כל שיעור, המסקנות והמשימות יש לכתוב בפירוט רב. עדן שרעבי מומחה בניית הקורסים בדיגיטל ממליץ בחום על הפיכת כל מערך שיעור לתסריט כתוב. כך תוכלו לדברר רק את מה שכתבתם ולהימנע ממצבים של קיפאון או בלאק אאוט, קטיעת חוט המחשבה ואפילו שיבושי מילים. ישנן תוכנות שהופכות את תצוגת הנייד לטלפרומפטר, כך שתוכלו להביט ישירות למצלמה ולדבר בצורה קולחת ושוטפת ללא חשש.

אמצעי הצילום

בעיקרון, כל סלולרי עשוי להתאים לצילום עצמי, אך בלי ציוד מקצועי יהיה קשה מאוד לעשות זאת. סרטונים באיכות טובה מחייבים מצלמה ראויה, תאורה טובה וגם מיקום טוב, כדי שלא תתרחש אפלוליות. גם אם תבחרו לעבוד עם הסלולרי, קנו חצובה שתקנה לו יציבות מלאה. האפשרויות הנוספות הן מצלמת הרשת שכבר שומרת את הצילום בקובץ על המחשב ואם יש לכם מיקרופון (רצוי מאוד), השמירה תכלול גם הקלטה קולית טובה שתועבר מיד לתוך המחשב. אופציה שלישית היא מצלמת הסטילס היקרה והמקצועית או החצי מקצועית, שמספקת את איכות הצילום הגבוהה ביותר אך לא תתאים למי שיצטרך להבין כיצד מתפעלים אותה מהבסיס תוך זמן קצר. בנוסף, הקבצים לא נשמרים על המחשב אוטומטית וכמו בנייד, תצטרכו להעביר אותם בסיום עם כבל.

ישנם כלים ואלמנטים רבים מאוד שתזדקקו להם בנוסף, אך כעת מומלץ להתחיל מהשלבים הנמוכים ולאחר מכן להתקדם הלאה אל בניית הקורס בפועל.

 

שתפו עכשיו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

איך לחשב דלק?

דלק הוא מקור האנרגיה שגורם למכונה לעבוד. זה יכול להיות נוזל, כמו בנזין, או גז, כמו גז טבעי. דלק הוא סוג של אנרגיה המשמשת להנעת

קרא עוד »

שירות לקוחות עלית

שירות לקוחות הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל עסק. הכרחי שיהיה צוות שירות לקוחות יעיל מכיוון שהם אלו שנותנים סיוע ללקוחות ועוזרים להם לפתור את

קרא עוד »