הלוואה לעסק – איך יודעים איזו הלוואה לקחת?

בתי עסק מסוגים וגדלים שונים, בדיוק כמו אנשים פרטיים, מגיעים לא פעם לסיטואציה בה הם צריכים לקחת הלוואה בשביל שהם יוכלו להתקדם ולהתפתח. הלוואה זו יכולה לשרת אותם לטווח קצר או ארוך.

הלוואה לעסק היא כלי פיננסי אשר יכול להשפיע באופן מהותי על התנהלות ועל היכולת של בית העסק לשרוד ולהתפתח. לכן בעלי עסקים מסוגים שונים, יכולים וצריכים לבדוק את האופציה הזאת בסיטואציות שונות אליהן הם מגיעים.

במאמר זה אנחנו נבחן כיצד הלוואה לעסק יכולה לשרת אותנו בנקודות זמן ובסיטואציות שונות, אילו הלוואות קיימות וכן כיצד אנחנו יכולים לבחור את ההלוואה הנכונה. חשוב לומר, בדיוק כמו כל התנהלות כלכלית אחרת שנרצה ונצטרך לבצע בעסק, כך גם במקרה של הלוואות, יהיה עלינו לבחון את הנושא לעומק, להכיר את כל הפרטים ולבחון היטב את היכולות, צרכים וכן, יתרונות מול חסרונות. רק כך נוכל ליטול הלוואה בצורה נכונה.

 

כיצד הלוואות יכולות לשרת אותנו ואילו הלוואות קיימות בשוק?

בתור בעלי עסק, אנחנו בוחנים כל הזמן דרכים כיצד לקיים אותו, לאפשר לו להתפתח ולגדול. לעיתים הכלים הפיננסים שעומדים לרשותנו באותה נקודת זמן הם מוגבלים ולכן אנחנו נדרשים לקחת הלוואה שתעזור לנו בכך.

למשל, אנחנו נרצה לקחת הלוואה בשביל לעמוד בהוצאות שונות שמכבידות על העסק ועלולות להביא לסגירתו, נרצה לקחת הלוואה בשביל לקדם פרויקטים מסוימים או להתחיל פרויקטים חדשים, הלוואה לצורך רכישה של ציוד, מכונות, מכשירים, מלאי או כל דבר שיכול לשרת את העסק, כמו כן, אנחנו יכולים לבקש הלוואה לצורך רכישת נכס, רכישת חברה, או דברים אחרים גדולים שיכולים לפתח את העסק למקומות חדשים. לעיתים ההלוואה מיועדת גם בשביל לייצר תזרים מזומנים שיאפשר לנו להתנהל בצורה סדירה ובלי לחץ כלכלי.

קיימים סוגים שונים של הלוואות לעסקים, למשל הלוואות גישור שמיועדות לאפשר לנו להתמודד עם המצב הכלכלי בו אנחנו נמצאים בין הוצאות שוטפות או בשביל להשלים סכום מסוים להלוואה קיימת לצורך עניין כזה או אחר. הלוואות מימון המיועדות לרכישת מלאי, ציוד, תשלום לספקים ועוד, הלוואה לצורך רכישה או השכרה של נכס, הלוואה לצורך מימון צי רכבים ועוד.

בכל אחד מהמקרים, אנחנו צריכים לדעת שתנאי ההלוואה הם שונים ולכן הדרישות מאיתנו לא יהיו בהכרח אותו דבר.

 

איך לוקחים הלוואה בצורה נכונה?

בשביל לקחת הלוואה בצורה חכמה, אנחנו צריכים לבחון מה אופי המימון שאנחנו מקבלים, באיזה סכום מדובר, איזה אחוז מהסכום הכולל של העסקה הוא מהווה, מה הם תנאי ההחזר, קרי ריביות, מועדי החזר ועוד.

אחרי שנשב עם עצמנו ונבחן את היכולות והצרכים שלנו, אז יהיה לנו הרבה יותר קל להחליט איזו הלוואה תשרת אותנו ומה התנאים האופטימאליים מבחינתנו לקחת אותה.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

שתפו עכשיו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

איך לחשב דלק?

דלק הוא מקור האנרגיה שגורם למכונה לעבוד. זה יכול להיות נוזל, כמו בנזין, או גז, כמו גז טבעי. דלק הוא סוג של אנרגיה המשמשת להנעת

קרא עוד »

שירות לקוחות עלית

שירות לקוחות הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל עסק. הכרחי שיהיה צוות שירות לקוחות יעיל מכיוון שהם אלו שנותנים סיוע ללקוחות ועוזרים להם לפתור את

קרא עוד »