מתי נדרש היתר בניה?

 

 

ובכן, ההגדרה היבשה אומרת שכל בנייה חדשה, כל שינוי מבני הנראה כלפי חוץ וכל שינוי מבני בשלד המבנה, שיכול להשפיע על הסביבה, מחייבים כולם הוצאת היתר בניה. הוספת מרפסת, פרגולה, שער לגדר, פתיחת חלון, בניית בית חדש, הוספת גג רעפים או הסרתם, הוספת מעלית וכדומה, כל אלה מחייבים היתר בניה לפני ביצועם. לפני מספר שנים, בהנחייתו של שר הפנים אריה דרעי, נכנס לתוקפו חוק הפרגולות שהפך מספר פעולות שכיחות לפעולות שאין צורך להוציא עבורן היתר בניה, אלא שכל רשות מקומית קיבלה את הרשות להכריע מה מתוך הרשימה הארצית תהיה תקפה גם לגביה ולכן חשוב לבחון את הדברים ספציפית מול הרשות המקומית.

 

איך מוציאים היתר בניה?

אז הוצאת היתר בניה יכולה להיות קלה ומהירה או קשה ואיטית, אבל בכל מקרה הכנת הבקשה דורשת עבודה מקדימה רבה. תחילה למשל, עליכם להכין את תכנית הבנייה שכן היתר הבניה לא ניתן באופן כללי, אלא באופן ספציפי עבור פעולות ספציפיות המפורטות עד רמת הס"מ. גם אם קיבלתם היתר בניה, לא תוכלו לחרוג מהתכנית שעל בסיסה הוא ניתן לכם. על כן, עליכם להכין תחילה את תכנית הבניה, ולאחר מכן להיכנס לתהליך של הוצאת היתר בניה, למלא את טופס הבקשה הרשמי, לצרף שלל מסמכים ואסמכתאות, לפנות לשכנים שעשויים להיות מושפעים מפעולת הבנייה שלכם ורק אז להגיש את הבקשה. בהמשך יהיה עליכם גם לנהל את ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שתדון בבקשה שלכם, ולכן בכל מקרה רצוי לעבור את התהליך בליווי גורם מקצועי מומחה.

שתפו עכשיו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

היתרונות הבלתי צפויים של מנשא אופניים לא מתקפל למטיילים ולרוכבים

דמיינו שאתם פורשים מפה על מכסה המנוע של המכונית שלכם, מתחקים אחר קווי המתאר המחוספסים שמבטיחים הרפתקה, בידיעה שהמסע שאתם עומדים לצאת אליו שואב את נשימתו מהסינרגיה המושלמת בין התשוקה שלכם לבין הציוד שלכם. עבור מטיילים ורוכבי אופניים מושבעים, האיחוד החלק הזה תלוי לעתים קרובות בגיבור אלמוני אחד: מנשא האופניים. לא סתם מנשא, אלא האמינות האיתנה של מנשא אופניים שאינו מתקפל. במקום שבו אחרים רואים רק פריט ציוד, אתה רואה בן לוויה איתן שמשפר את המסע. גלה את ההטבות הבלתי צפויות של בחירת מנשא אופניים שאינו מתקפל כדי לאבטח את הדו-גלגלי שלך כשאתה יוצא אל נופיה שובי הלב של ישראל

קרא עוד »

מיטות קומותיים הם פתרונות חוסכי מקום לבתים מודרניים

בעולם המהיר של היום, שבו החלל הוא פרימיום, חיוני להפיק את המרב מכל סנטימטר מרובע בבתים שלנו. פתרון גאוני אחד שעמד במבחן הזמן הוא מיטת הקומותיים הצנועה. מיטות קומותיים התפתחו מהעיצוב הבסיסי שלהן והפכו לפריטי ריהוט רב-תכליתי ומסוגננים המציעים פרקטיות מבלי להתפשר על אסתטיקה. בואו להתעמק בעולם של מיטות קומותיים ולחקור את היתרונות הרבים שלהן עבור בתים מודרניים.

קרא עוד »

איך לחשב דלק?

דלק הוא מקור האנרגיה שגורם למכונה לעבוד. זה יכול להיות נוזל, כמו בנזין, או גז, כמו גז טבעי. דלק הוא סוג של אנרגיה המשמשת להנעת

קרא עוד »