קרן בערבות המדינה

קרן בערבות מדינה היא הלוואה לבעלי עסקים קטנים, בינוניים ויזמים שמחזור ההכנסות שלהם הוא עד 100 מיליון שקלים בשנה. הלוואה זו מספקת מענה איכותי לכלל העסקים, המבקשים להשתמש בסכום כספי גדול לטובת התרחבות עסקית, התייעלות, שיפור וצמיחה.  

מסלולי הקרן בערבות מדינה

הלוואה דרך הקרן ניתנת במספר מסלולים אפשריים:

הלוואה לעסק חדש (עסק בהקמה) – ההלוואה היא עד לגובה של 500,000 שקלים, כאשר נדרש הון עצמי לביטחונות בשיעור 10%-25%.

הלוואה לעסקים בעלי מחזור הכנסות של עד 6.25 מיליון שקלים בשנה – ההלוואה היא עד לגובה 500,000 שקלים, כאשר נדרש הון לביטחונות בשיעור 10%-25%.

הלוואה לעסקים בעלי מחזור מעל 6.25 מיליון שקלים בשנה – ההלוואה היא עד לגובה 8% מהמחזור השנתי, עם עד 25% הון עצמי לביטחונות. 

מסלול השקעות לתעשיינים – גובה ההלוואה הניתנת היא עד 90% מגובה ההשקעה עצמה או עד לגובה של 15% מהמחזור העסקי השנתי, הנמוך מבין השניים. להלוואה זו נדרשים עד 30% ביטחונות, כאשר ניתן לבצע גם שעבוד נכסים. באפשרות התעשיינים לפרוס את התשלומים ל-12 שנים. 

מסלול היצואנים – יצואנים שהיקף הייצוא שלהם עומד על 250 אלף דולר ומעלה בשנה הקלנדרית הקודמת יהיו זכאים לקבל הלוואה דרך מסלול זה. ההלוואה היא עד 12% מהמחזור השנתי, עם עד 25% ביטחונות. 

איך מבררים את הזכאות להלוואה?

אם ברצונכם לקבל הלוואה מהקרן הממשלתית, עליכם להגיש בקשה מתאימה ולהמתין לתשובה לאחר שנבדקה יכולת ההחזר של העסק ונמסרה המלצה מתאימה. 

ערבות המדינה ניתנת לאחד מארבעה בנקים: בנק מזרחי, אוצר החייל, לאומי ומרכנתיל, כאשר רק דרכם מתאפשר מתן ההלוואה. שיעור הריבית נקבע לפי השתייכות לאחד המסלולים ועליו להיות מאושר מטעם ועדת האשראי בקרן. 

מהו גובה הריבית?

בניגוד למה שרבים חושבים, ההלוואה דרך הקרן בערבות מדינה היא איננה מענק, מאחר ומענק כספי לא תידרשו להחזיר, בעוד שהלוואה משולמת במלואה כולל ריבית, עד לגמר ההתחייבות. שימו לב לכך שהלוואות אלו לעולם יכללו ריבית שאין כל דרך להימנע ממנה או לעקוף. יחד עם זאת, הריביות במסלולי הקרן בהחלט אטרקטיביות ועומדות על פריים + 3.5% בסך הכל. זאת משום שקיימת מגבלה מדינית על הריבית עד לשיעור זה, מה שאומר שבחלק לא מבוטל מהמקרים הריבית אף תהיה פחותה מכך. 

ואם עסק מסוים לא מצליח להחזיר את ההלוואה?

מה קורה כאשר העסק נקלע למצוקה כלכלית ולא ניתן להחזיר את התשלומים? ובכן, במצב זה הבנק בו ניטלה ההלוואה יעמיד כנגד העסק מאמצי גבייה כחוק. באפשרותו לפרוס תשלומים מחדש, לדחות החזרים וכד'. למרות זאת, ההתחייבות להחזר ההלוואה יעמוד בעינו עד שיכוסה ובאפשרותו של הבנק לפנות למשרד הכונס הרשמי כדי להגיש בקשה לפשיטת רגל.

שתפו עכשיו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

חותמות ועוד המון הפתעות

חותמת מהווה את אחד הפריטים היותר בסיסיים, שכיחים וחיוניים עבור כל בעל תפקיד המוסמך לחתום על מסמכים וטפסים. יש המון מקצועות שבמסגרת תפקידם הם צריכים

קרא עוד »

בדרכה והצלחה לדרך

אנחנו נולדנו כדי לעשות מעשים טובים – ובין היתר לברך ולייחל רק טוב מאדם לאדם. הזמנים השונים במעגל השנה מזמנים לנו מגוון רחב של מצבים

קרא עוד »